Custom instruments
from Poland

MENSINGER

We're building great instruments.

Tradycje budowy instrumentów lutniczych na Podhalu żywe są nieprzerwanie od bardzo długiego czasu. W drugiej połowie ubiegłego stulecia funkcjonowała w Nowym Targu szkoła lutnicza, która wykształciła wielu doskonałych lutników. Do dnia dzisiejszego w liceum Kenara w Zakopanem istnieje klasa o profilu lutniczym w której kształci się młodzież w zakresie budowy instrumentów lutniczych. Od lat 70-tych XX wieku w Nowym Targu istniały kolejno firmy (Mensfeld, MEG, EMP) które zajmowały się budową instrumentów lutniczych a w szczególności basów i gitar elektrycznych jednak z różnych powodów firmy te zaprzestały działalności z zakresu budowy gitar elektrycznych. Chcąc podtrzymać tradycje lutnicze budowy gitar a mając na tym terenie bardzo dobrą kadrę lutników otworzyliśmy nową firmę która buduje instrumenty pod marką MENSINGER i MARATHONE. Znaczna część produkowanych przez nas instrumentów MENSINGER znajduje nabywców za granicą, szczególnie w Europie zachodniej. W zakresie dystrybucji jak również budowy gitar basowych współpracujemy z niemiecką firmą Public-Peace. W roku bieżącym juz po raz kolejny uczestniczyliśmy w największych targach muzycznych Frankfurt 2014 gdzie przedstawiliśmy najnowszą ofertę naszej firmy. Nasze gitary i basy są dostępne w kilkudziesięciu sklepach muzycznych w całej Polsce, jednak największą ofertę posiadamy w naszej firmie gdzie w ciągłej ofercie jest około 350-400 instrumentów które są dostępne w ciągłej sprzedaży.

How all of this was started

How all of this was started

Zamiłowanie do muzyki oraz gry na instrumentach połączone z góralskim nieustępliwym dążeniem do ciągłego tworzenia była początkiem Mensingera.

“Mensinger tworzy instrumenty które mają duszę. ”

Marek Kądziela

Dzisiaj po kilkudziesięcu latach spędzonych przy budowie instrumentów jestesmy bogatsi o spory bagaż doświadczeń związanych z lutnictwem jednak wiele wyzwań jest jeszcze przed nami ,chcemy tworzyć jeszcze lepiej i doskonalić swój warsztat lutniczy aby muzycy którzy wezmą do reki nasz instrument nie mogli się z nim rozstać.

CNC

Od roku posiadamy maszynę CNC dzięki której praca naszej firmy jest dużo szybsza! Na bieżąco staramy się ulepszać nasze instrumenty, dzięki tej maszynie możemy również tworzyć skomplikowane oznaczenia lub realizować pomysły naszych klientów!